Gry i zabawy, które nie nadają sie dla dzieci
Kategorie: Wszystkie | Filimiki | Gry | Mózg | Różne różności
RSS
niedziela, 28 sierpnia 2011
Jack of all Tribes Jack of all Tribes to kolejny odrzut z Pi razy Żaby, a wydawało się, że będzie to gra idealna dla starszych dzieci.
Wcielamy się w Jacka, który w magiczny sposób przeniósł się do prehistorycznej wioski i musi nią zarządzać: budować i ulepszać chaty, dbać o aprowizację (czy to zbieranie owoców, czy uprawianie dyń, czy hodowlę świń), także obronę wioski przed wrogami i zapewnienie rozrywek.
No i w rozrywkach tkwi problem: jedną nich jest coctail bar, w którym tubylcy spożywają alkohol, i dla dobra gry powinni to robić, bo poprawia im to humor, a weseli pracują lepiej. No i zostawiają w barze (podobnie jak w łaźni i w gnieździe dinozaura) pieniądze, które są nam potrzebne.

Gra online jest reklamówką pełnej, płatnej wersji, za darmo dostępne jest 12 zadań. Darmowy trial po ściągnięciu trwa godzinę i dużo więcej nie da się ugrać.
18:40, sigma-plus-pingwin , Gry
Link Komentarze (1) »
czwartek, 10 lutego 2011
Adam szuka Ewy Adam i Ewa to zestaw łatwych łamigłówek - wcielamy się w Adama, który musi pokonać najeżona pułapkami drogę, by odnaleźć Ewę w raju.
Gdyby nie to, że finalnie oboje są okryci tylko listkami figowymi, to by ta zabawa była na Pi razy Żabie.
23:41, sigma-plus-pingwin , Mózg
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 grudnia 2010
Kobieca gama Anonimowej stanikomaniaczce dziękuję za link do Balkonetki gdzie Mauzonka wkleiła teledysk reklamowy i zlinkowała zabawę The Cup Size Choir, czyli "rozmarowy chór".
Zabawa opiera się na tym, że każda modelka śpiewa jeden dźwięk, odpowiadający noszonemu przez nią rozmiarowi miseczek stanika. I możemy sobie na takiej klawiaturze zagrać własną melodię. Można myszą, można klawiaturą
23:24, sigma-plus-pingwin , Różne różności
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 31 października 2010
Zombie Jest Halloween. Nawet jeśli się nie przebieramy za potwory i wiedźmy, możemy się pobawić i zamienić w zombie, w bardzo łatwy sposób.
Wystarczy wejść na stronę Make me zombie, załadować własne zdjęcie, wcisnąć guzik i już po chwili jesteśmy zakrwawionym monstrum o zielonkawej cerze.

Redaktorzy Deseru woleli wrzucić do aparatury zdjęcia polityków - polecam lekturę. Z artykułu wzięłam sobie Nelly Rokitę, jej kapelusz jest taki karaibski...
22:22, sigma-plus-pingwin , Różne różności
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 sierpnia 2010
Helikopter z kulą burzącą Chciałoby się czasem zasiać chaos i zniszczenie. W grze Rubble Trouble można, i to całkiem legalnie, bo stajemy się ekipą rozbiórkową, a dokładniej - wyburzeniową.
Na kolejnych poziomach mamy do dyspozycji rozmaite narzędzia: dynamit, młot wyburzeniowy, helikopter z kulą burzącą, a także ciekawsze, takie jak wyrzutnia rakiet, działo z przerobionej betoniarki, bombowiec...
Wybór, jeśli mamy jakiś, jest dowolny, byle zmieścić się w czasie i zarobić wskazaną kwotę. Dolarów przybywa za każdy zniszczony kawałek budynku (ale ubywa za zniszczenie sąsiednich, więc demolować trzeba ostrożnie).
Zabawa logiczno-zręcznościowa.
19:00, sigma-plus-pingwin , Gry
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 października 2009
Rekin i spowodowane przez niego wybuchy W grze Miami Shark wcielamy się w tytułowego rekina i siejemy zniszczenie w wodach Miami.
Rekinem sterujemy przy pomocy strzałek lub klawiszy WASD - dzięki nim płyniemy. Gryziemy klawiszem ctrl lub B.
Jeśli wyskoczymy z wody z odpowiednią prędkością, to przy lądowaniu uszkodzimy łódź płynącą po wodzie. Może uda nam się też strącić motolotnię? A zjedzenie człowieka lub łabędzia to drobiazg, jeśli tylko w odpowiednim czasie znajdziemy się w odpowiednim miejscu.
21:42, sigma-plus-pingwin , Gry
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 sierpnia 2009
Zbiór zadań dla męża Coś dla mężczyzn, ojców i panów domu - World's Best Husband Show.
Żona wybywa, wróci wieczorem.
Trzeba wstawić pranie, białe i kolorowe, zrobić dzieciom kolację i posprzątać w dużym pokoju.
A jak żona wróci, to oceni mężowski trud.
Od oceny zależy, czy mąż śpi sam, czy w małżeńskiej sypialni.
No, Panowie, dacie radę?
00:00, sigma-plus-pingwin , Gry
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 sierpnia 2009
Pieniądze I znowu odrzut z Pi razy Żaby - powinnam się już nauczyć słuchać instynktu. Jeszcze w początkowym dialogu Jackie'go z wujkiem Johnnym, kiedy tylko włączył się Stefano, wyglądający jak mafioso, miałam wrażenie, że to Mission: Racing to gra nie dla dzieci.
Pierwsza część jeszcze się nadawała, bo zadania są takie:
- show your skills - pokaż, co potrafisz: przejedź wskazane punkty kontrolne w odpowiedniej kolejności;
- protection money - ochrona pieniędzy: przywieź zebrane pieniądze;
- package deal - oferta paczkowa: zbierz i dostarcz paczki, nie musisz wiedzieć, co w nich jest.

Kolejność nieobowiązkowa - mamy na mapce trzy punkty z zadaniami, gdzie dojedziemy najpierw, tam możemy zaakceptować zadanie (spacją) i wykonać, w zadanym lub nie czasie.
Ale w drugiej części pierwsze zadanie, jakie się trafiło, to demolka 10 pojazdów.
I już byłam pewna, że instynkt miał rację.
00:11, sigma-plus-pingwin , Gry
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 czerwca 2009
Taśma produkcyjna w fabryce zakładzie przetwórstwa warzyw Niewiele brakowało, żeby Pierwszy dzień w pracy znalazł się na Pi razy Żabie, ale mnie tknęło.
W grze wcielamy się w faceta próbującego swoich sił jako kontroler jakości.
Pierwsza praca to sortownia warzyw, już wtedy powinno mnie zastanowić, że oprócz robaczywych pomidorów i przejrzałych pomidorów są też pomidory z oczkami.
Druga praca to kontrola jakości przetworów warzywnych. Gałki oczne pośród marynowanych cebulek i ucięte palce w piklach jeszcze może by przeszły, dzieci lubią makabrę...
Ale trzecie miejsce pracy to laboratorium, a kontroli jakości mają podlegać wyhodowane myszki. Zważywszy na to, że eliminacja nieudanych produktów odbywa się przy pomocy młota, chyba nie mam odwagi grać dalej.
To, w co pograłam, fajne jest - ćwiczy refleks i spostrzegawczość.
23:36, sigma-plus-pingwin , Gry
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 kwietnia 2009
Narodowy Test z Języka Polskiego Akademia Języka Polskiego organizuje Narodowy Test z Języka Polskiego. Najlepiej wziąć w nim udział jeszcze dziś lub jutro:
"Test trwa od 19 kwietnia do 22 kwietnia - w tym okresie każdy uczestnik może rozwiązać go tylko raz, a wyniki uczestników będą sumowane i zostaną opublikowane w zestawieniu zbiorczym, z którego dowiemy się, jak dobrze Polacy mówią po polsku. Po 22 kwietnia test będzie nadal dostępny, już bez ograniczeń, tak abyśmy mogli w każdej chwili sprawdzić, jak dobrze sobie radzimy z polszczyzną i jak nasze wyniki wyglądają na tle zestawienia zbiorczego."
Ja z niecierpliwością czekam na opublikowanie poprawnych odpowiedzi, bo osiągnęłam marny wynik 75% - a wy?
22:47, sigma-plus-pingwin , Mózg
Link Komentarze (1) »
niedziela, 01 lutego 2009
Akinator tuż przed podaniem odpowiedzi Jest w Internecie dżin, który czyta w myślach, a imię jego Akinator.
Przednia zabawa dla znających obce języki, bo dżin nie mówi po polsku, niestety...
Trzeba pomyśleć o jakiejś postaci i uczciwie odpowiedzieć na dwadzieścia (czasami mniej) pytań. Fora pełne są wątków o tym, kogo Akinator odgadł, a kim go zagięto. Sama nie wiem, czy większa radość jest, gdy zgadnie, czy wręcz przeciwnie.
00:28, sigma-plus-pingwin , Mózg
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 listopada 2008
Wielki bałagan w małym pomieszczeniu Rodzina Scruffów wpadła w kłopoty i grozi im sprzedanie domu, chyba że uda im się odnaleźć rozmaite przedmioty z listy dziadka. A ciężkie to zadanie, bo bałaganiarze z nich straszni i na niewielkiej przestrzeni potrafią zgromadzić całą masę drobiazgów i większych rzeczy.
Gra wciągnęła mnie bardzo i żałuję, że nie może iść do Pi razy Żaby, ale przyjęłam tam za zasadę, że znajomość języka obcego nie może być wymogiem opisywanej gry. A tu - cóż, lista dziadka jest po angielsku...
No, ale jak się angielski język zna, to się pogra z przyjemnością, bo nawet przy kilkakrotnym powtarzaniu gry lista się nie powtarza, tyle przedmiotów poukrywali autorzy gry.
16:57, sigma-plus-pingwin , Gry
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 października 2008
Śnieżna kula Śnieżna kula - tak mi się zdaje, że trafiłam na tę grę w początkach blogowania o internetowych zabawkach dla dzieci, ale wtedy jeszcze nie było tego bloga o grach nie dla dzieci.
Brzmi niewinnie - kula toczy się po zboczu góry i mamy tak sterować jej ruchem, by stała się jak największa. To, co od kuli mniejsze, może stać się jej częścią.
Pochłanianie śniegowych bałwanów jest OK - ale uciekających ludzi już nie. Nie dla dzieci.
Bo dorosłym nie zaszkodzi taka zręcznościówka.
19:44, sigma-plus-pingwin , Gry
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 lipca 2007
Delfin malutki Niech was nie zwiedzie, o Czytelnicy, łagodny screen z gry, nie dajcie się nabrać na pastele - Delfini sprint stanowczo nie nadaje się dla dzieci. Nie ze względu na punkrockową muzykę, bo nie mam wrażenia, że taka szkodzi maluszkom i starszaczkom, ale ze względu na wściekle szybko migające tło. Fajny efekt, ale dla dorosłych.
No, a poza tym, to gra całkiem zwyczajna - płyniemy tym małym błękitnym delfinkiem na tym psychodelicznym tle i zbieramy monety oraz pojawiające się tu i ówdzie kapsułki. Tylko szybko!
18:20, sigma-plus-pingwin , Gry
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 lipca 2007
Ideał.... Link podkradłam z KMW.
Filmik Kobiety, mężczyźni pokazuje w dowcipny sposób różnice między płciami, jak zachowują się w różnych życiowych sytuacjach - od powrotu do domu z pracy, przez zakupy, podróże służbowe i oglądanie rozmantycznych filmów.
Różnimy się, to pewne.
Dla władających angielskim lub włoskim.
15:19, sigma-plus-pingwin , Filimiki
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Pingwin jest stąd, a szablon stąd